Wydział Szkolenia OZPN w Legnicy informuje, że w dniu 13 lutego 2016 r. od godz. 10:00 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej ul. Piaskowa 3 odbędzie się kursokonferencja dla trenerów pracujących w klubach OZPN. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat, który jest warunkiem  otrzymania licencji trenerskiej. Konferencja jest bezpłatna. Prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej i przesłanie przez e-ozpn do biura związku.

ANKIETA (pobierz format doc)

WNIOSEK O PRZEDŁUŻENIE LUB WYDANIE LICENCJI TRENERSKIEJ (pobierz format pdf)

Wydział Szkolenia Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej informuje, że wnioski dotyczące przedłużenia bądź wydania nowych licencji trenerskich PZPN C / PZPN B / PZPN A oraz UEFA C / UEFA B przyjmowane będą do 26 lutego 2016 r.

Zgodnie z uchwałą nr VI/115 oraz VI/116 z dnia 24 czerwca 2014 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej od sezonu 2015/2016 poniższe licencje uprawniają do prowadzenia zespołów młodzieżowych i seniorskich na poniższych szczeblach rozgrywek:

- Licencja UEFA PRO - uprawnia do prowadzenia zespołów na poziomie Ekstraklasy, I i II ligi mężczyzn;

- Licencja UEFA A - uprawnia do prowadzenia zespołów do III ligi mężczyzn, Ekstraligi Kobiet oraz zespoły młodzieżowe w Centralnej Lidze Juniorów;

- Licencja PZPN A - uprawnia do prowadzenia zespołów IV ligi mężczyzn, I Ligi Kobiet oraz we wszystkich kat. wiekowych  wraz z Dolnośląską Ligą Juniorów Młodszych i Starszych;

- Licencja UEFA B - uprawnia do prowadzenia zespołów do kl. O, II Ligi Kobiet oraz zespoły młodzieżowe we wszystkich kat. wiekowych  wraz z Dolnośląską Ligą Juniorów Młodszych i Starszych;

- Licencja PZPN B - uprawnia do prowadzenia zespołów kl. A,B i C, III Ligi Kobiet, II Ligi Futsalu oraz zespoły młodzieżowe we wszystkich kat. wiekowych wraz z Okręgową Ligą Juniorów Młodszych i Starszych

- Licencja UEFA C - uprawnia do prowadzenia zespołów kl. A, B i C oraz zespoły w kat. dziecięcych: Skrzat / Żak / Orlik / Młodzik

   Do wniosku należy dołączyć poniższe dokumenty:

-   kopię dyplomu trenerskiego bądź legitymacji instruktora piłki nożnej 

-   kopię zaświadczenia z udziału w konferencjach / warsztatach szkoleniowych dla trenerów z  okresu ostatnich 12 miesięcy (honorowane są tylko szkolenia przeprowadzone przez: Dolnośląski Związek Piłki Nożnej / Dolnośląskie Stowarzyszenie Trenerów i Instruktorów / Polski Związek Piłki Nożnej).

UWAGA: W przypadku wniosku na 3 lata - 3 zaświadczenia z 3 ostatnich lat, na 2 lata - 2 zaświadczenia z 2 ostatnich lat, na 1 rok - 1 zaświadczenie wydane w okresie ostatnich 12 miesięcy.

-   kopię wpłaty za wydanie licencji trenera dokonanej na konto Dol. ZPN

-   2  zdjęcia (tylko w przypadku wniosku o wydanie licencji)

  UWAGA: W dniu 13 lutego 2016 r. od godz. 10:00 w Rudnej, Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudnej ul. Piaskowa 3, odbędzie się kursokonferencja dla trenerów pracujących w klubach OZPN, na których będzie można uzyskać certyfikat potrzebny do uzyskania/przedłużenia licencji .

Opłata za wydanie lub przedłużenie licencji na rok czasu wynosi:

- 50 zł - dla trenerów, którzy prowadzą zespoły młodzieżowe oraz zespoły seniorskie występujące w kl. O, A, B,   

- 100 zł - dla trenerów, którzy prowadzą zespoły młodzieżowe w LDJ i LDJM oraz zespoły seniorskie występujące w kl. III i IV

Maksymalnie można wnioskować o wydanie licencji na 3 lata. Należy wówczas wpłacić trzykrotność podstawowej kwoty.

Wniosek należy złożyć osobiście, przesłać mailem,  lub listem poleconym na poniższy adres:

   Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

   ul. Oporowska 62

   53-434 Wrocław

   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po tym  (26 luty) terminie licencje będą wydawane w trybie nadzwyczajnym, co będzie skutkowało poniesieniem wyższej opłaty!

Opłata dodatkowa za wydanie lub przedłużenie licencji w trybie nadzwyczajnym wynosi (zgodnie z uchwałą nr VI/116 z dnia 24 czerwca 2014 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej):

* za licencję PZPN A - 2.000 PLN 

* za licencję UEFA B - 500 PLN 

* za licencję PZPN B - 300 PLN 

* za licencję UEFA C - 100 PLN

  Prowadzenie zespołu piłki nożnej podczas rozgrywek mistrzowskich i pucharowych przez trenera nie posiadającego ważnej licencji trenerskiej PZPN powoduje zastosowanie następujących kar dyscyplinarnych w stosunku do:

1.1 Klubu IV ligi, Ligi wojewódzkiej juniorów starszych i młodszych, I ligi kobiet, I ligi Futsalu:

a) pierwszy mecz – kara pieniężna 5.000 złotych 

b) drugi mecz – kara pieniężna 10.000 złotych 

c) trzeci mecz – weryfikacja zawodów jako walkower (3:0) dla zespołu przeciwnego

1.2 Klubu Klasy Okręgowej, II ligi kobiet, II ligi Futsalu, oraz niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej męskiej, kobiecej, młodzieżowej:

a) pierwszy mecz – kara pieniężna 3.000 złotych 

b) drugi mecz – kara pieniężna 6.000 złotych 

c) trzeci mecz – weryfikacja zawodów jako walkower (3:0) dla zespołu przeciwnego

1.3 Klubu seniorów A klasy, B klasy, C Klasy, zespołów dziecięcych: 

a) pierwszy mecz – kara pieniężna 1.000 złotych 

b) drugi mecz – kara pieniężna 2000 złotych 

c) trzeci mecz – weryfikacja zawodów jako walkower (3:0) dla zespołu przeciwnego