1)    Wydział Gier informuje, że wszystkie wystawione do dnia dzisiejszego przez OZPN Legnica rachunki za otrzymane żółte kartki powinny być przez kluby uregulowane w ciągu 7 dni od daty ukazania się komunikatu.
Od rundy wiosennej sezonu 2018/2019 brak zapłaty za wystawiony rachunek za otrzymane kartki będzie skutkował walkowerem. Klub po otrzymaniu rachunku za żółte kartki danego zawodnika powinien uregulować rachunek przed kolejnym najbliższym meczem. W innym wypadku występ zawodnika, który ma na koncie 3, 6, 9 żółtych kartek, a jego kara nie zostanie opłacona, czyni tego zawodnika nieuprawnionym do gry, czego regulaminową konsekwencją jest walkower.

2)    Wydział Gier informuje, że w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 wszystkie propozycje zmiany terminu rozegrania meczu oraz ich akceptacje przez drużynę przeciwną powinny być składane przez Extranet, a także powinny uzyskać akceptację Wydziału Gier. W przypadku zmiany terminów rozegrania meczu w czasie krótszym niż 14 dni klub oprócz uzyskania zgody drużyny przeciwnej i Wydziału Gier, zobowiązany jest również do dokonania wpłaty w wysokości 100 zł (seniorzy) lub 50 zł (juniorzy, zespoły młodzieżowe) na konto OZPN Legnica.
Ustalenie terminu oraz rozegranie meczu w nowym terminie bez poinformowania i uzyskania zgody od Wydziału Gier, skutkować będzie regulaminową karą finansową.