Drukuj

Orla Wąsosz - Zagłębie Lubin II   0 : 4 (0:0)

Piłkarze 3-ligowych rezerw Zagłębia Lubin dowodzeni przez Adama Buczka sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Finał rozegrano na stadionie miejskim w Wąsoszu, a gospodarzem i zarazem przegranym finału PP była 4-ligowa Orla Wąsosz. Zagłębie II wygrało 4:0 remisując bezbramkowo do przerwy.
Orla prowadzona przez byłego piłkarza Miedziowego klubu Andrzeja Wójcika długo stawiała opór zawodnikom z Lubina. Dopiero po przerwie w 51 minucie do bramki Orli trafił Jakub Ryś. Ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców w 75 minucie. Następnie w odstępie zaledwie czterech minut (78 i 82 min) na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Eryk SOBKÓW.

Lubinianie zagrają w półfinale Dolnośląskiego PP.

Przed meczem Sędzia Marcin Paszkiewicz odebrał nagrodę z okazji jubileuszu 1000 meczu, nagrodę wręczył Przewodniczący Wydziału Sędziowskiego Bogdan Terefelko. Puchary dla obu zespołów i nagrodę w postaci talonu na zakup sprzętu sportowego, po meczu wręczali V-ce Prezes OZPN Legnica Stanisław Olechowski, Przewodniczący Wydziału Gier OZPN Legnica Tomasz Targowicz i Członek Zarządu Piotr Piwowarczyk.