Cztery godziny ambitnej gry, dziesiątki pięknych goli, setki pasjonujących starć na każdym z 16 boisk, wielkie brawa od trenerów i setek kibiców-rodziców... a potem wtaczanie na główne boisko turniejowe ogromne wory piłek i deszcz nagród dla uczestników III edycji KGHM KIDS CUP. Wyniki? W tym turnieju klasyfikacje, tabele są sprawą drugorzędną... - Nie faworyzujemy nikogo w tych najmłodszych kategoriach - zgodnie z unifikacją PZPN gramy po to żeby grać, wyniki są tylko pochodną zabawy więc nawet nie będę tworzył tabel końcowych, bo to nie ma najmniejszego sensu i do niczego nas nie prowadzi - wyjaśnił sensownie Piotr PIWOWARCZYK, trener - koordynator Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Nie było więc pucharów ani medali tylko nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów i partnerów KGHM KIDS CUP 2019. Każdy z zawodników otrzymał upominek, a ci co mieli więcej szczęścia w losowaniu nagród dostali więcej. W gronie fundatorów i wręczających nagrody był poseł Krzysztof KUBÓW. - Polska piłka nożna aby trwale zagościć w europejskiej czy nawet światowej elicie potrzebuje takich imprez jak KGHM KIDS CUP organizowany przez OZPN w Legnicy, potrzebuje takich obiektów jak Akademia Piłkarska Zagłębia w Lubinie i tak prężnych mecenasów sportu jak KGHM Polska Miedź S.A i wszystkich partnerów projektu - mówił poseł Krzysztof KUBÓW. - To co dzisiaj widzieliśmy, czego byliśmy świadkami to po prostu recepta na rozwój sportu dziecięco-młodzieżowego w Polsce i cieszę się iż Ministerstwo Sportu doceniło znaczenie tego projektu i objęło go swoim patronatem. I mam nadzieję, że ten projekt autorstwa Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Legnicy i Zagłębia Lubin przy wsparciu KGHM "Polska Miedź" S.A. będzie w dalszym ciągu tak pięknie się rozwijał. A za kilka lat zbierzemy tego owoce widząc tych dzisiaj małych chłopców w składach ligowych zespołów a może i reprezentacji...

I trudno takiej opinii posła nie przyznać racji i to świętej racji... 

Wyniki dostępne TUTAJ.

Podsumowując: 96 drużyn, 16 boisk, 20 sędziów, 2880 minut piłkarskich emocji. 240 meczów, 100 trenerów, blisko 1200 młodych piłkarzy i piłkarek - podczas tegorocznego finału KGHM KIDS CUP, czyli wielkiego finału ligi trawiastej najmłodszych piłkarzy Okręgowego Związku Piłki Nożnej. - Jestem szczęśliwa iż finał dziecięcego grania odbywa się na najpiękniejszym i najfunkcjonalniejszym obiekcie jakim jest Akademia Piłkarska Zagłębia w Lubinie. Obiekcie najpiękniejszym i najfunkcjonalniejszym nie tylko w Polsce, ale i w Europie - powiedziała Maria KAJDAN, prezes OZPN w Legnicy zyskując owację licznego grona gości.

Strategia KGHM Polska Miedź i Fundacji Polskiej Miedzi - nie zmienia się. Mottem przewodnim jest - inwestujemy w sport najmłodszych. Dlatego nie bez przyczyny  finał ligi trawiastej nosi nazwę KGHM KIDS CUP. I odbywa się na boiskach Akademii Piłkarskiej Zagłębia Lubin, klubu, w którym mottem codziennego dnia jest "inwestujemy w młode talent"...

- Jest to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, ale dzięki zaangażowaniu Zagłębia Lubin, Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz wolontariuszy przy ogromnym wsparciu Fundacji Polskiej Miedzi  i naszych wypróbowanych partnerów takich jak Miedziowe Centrum Zdrowia czy Lubinpex KGHM KIDS CUP zapisze się w pamięci młodych piłkarzy jako swojego rodzaju Mundial, mistrzostwa świata w piłce nożnej - dodała Maria KAJDAN.